en
موتورسیکلت برقی
2022/11/6

موتورسیکلت برقی مدتی است که میان بسیاری از علاقمندان به موتورسواری مورد توجه قرار گرفته است. این نوع از موتورسیکلت یکی از نوآوری‌هایی است که در کنار امکانات موتور‌های عادی، ویژگی‌هایی منحصر به فرد را دارد. در ادامه به تاریخچه موتور سیکلت برقی پرداخته شده است.

نگاهی مختصر به تاریخچه موتورسیکلت برقی

پیش از پدید آمدن موتورسیکلت‌ برقی به شکل امروزی، کوشش‌هایی برای پدید آمدن دوچرخه برقی صورت گرفت. پیش از پدید آمدن موتور‌های برقی، در آغاز قرن ۱۹ باتری اختراع شد که این امکان را می‌داد تا مخترعان به استفاده از باتری در اختراع‌های خود فکر کنند. باتری توسط بنجامین فرانکلین اختراع شد و سپس اساندرو وُلتا موفق شد باتری مرطوب سلولی را اختراع کند.

اولین موتورسیکلت برقی که توانایی حمل و نقل را داشت در سال ۱۸۳۴ و توسط توماس داونپورت اختراع شد. با این حال ۳۶ سال طول کشید تا این موتور‌ها عرضه عمومی شوند. این محصول سرآغازی برای تحول صنعت الکترونیک بود که تا به امروز این موج ادامه دارد و هر روزه شاهد رشد و پیشرفت این صنعت هستیم.

 

 

موتورسیکلت برقی

 

 

چرا باید موتورسیکلت برقی انتخاب ما باشد؟

موتور برقی از محصولاتی است که با قدمت ۳ قرن توانسته است جایگاهی میان افراد در سراسر زمین برای خود پیدا کند. امروز دلایل بسیاری وجود دارد که باید برای موتورسواری شهری و استفاده روزمره، سراغ چنین موتور‌هایی برویم. با این حال مهم‌ترین دلیل استفاده از موتورسیکلت برقی، اهمیت به محیط زیست به حساب می‌آید. این در حالی است که حتی مسیر تولید خودرو هم تغییر کرده است و هم سازندگان و هم مصرف‌کنندگان در سراسر جهان بیشتر به خودروی برقی و الکتریکی علاقه نشان می‌دهند. اکثر خودروسازان برتر دنیا در حال حاضر بیشتر روی این بخش تمرکز دارند تا بتوانند استاندارد‌های مورد نظر جهانی را برای کاهش آلاینده‌ها کاهش دهند.

با این حال موتور برقی جایگزین مناسبی برای موتور بنزینی به حساب می‌آید. در حالی که سراسر دنیا با بحران سوخت مواجه است و این سوخت‌ها آسیب جدی به محیط زیست وارد می‌کنند، موتور برقی توانسته تا میزان آلاینده‌های تولیدی از موتور را کاهش ده و جایگاه ویژه‌ای در میان دوست‌داران محیط زیست کسب نماید.

در ادامه بیشتر با مشخصه‌های موتورسیکلت برقی آشنا می‌شوید.

 

مشخصه‌های موتورسیکلت برقی: 

قدرت آنی قابل توجه:

این دسته از موتورها معمولاً قدرت خوب و رضایت‌بخشی دارند. حین استفاده از این موتور‌ها متوجه می‌شوید که چقدر سریع شتاب می‌گیرند و می‌توانند شما را به سرعت ‌ایده‌آل مناسب شهر برسانند.

نگهداری آسان:

دیگر نیازی نیست در موتورسیکلت های برقی به فکر روغن، شمع، فیلتر هوا یا تسمه تایم باشید؛ زیرا اصلاً این بخش‌ها در این موتور‌ها وجود ندارند. فقط در بازه زمانی طولانی از استفاده لازم است لاستیک، لنت ترمز و مایع هیدرولیک را عوض کنید.

سروصدای کمتر:

موتورسیکلت برقی صدای کمتری دارد و سواری نرمی را با آن تجربه می‌کنید. پس اگر از طرفدار صدای خروشان و جذاب موتور نیستید، موتور سیکلت‌های برقی گزینه مناسبی برای شما به حساب می‌آیند.

مناسب موتورسواری در شهر:

موتور برقی برای شهر‌هایی که درگیر آلودگی هوا هستند مناسب‌تر است. در کنار اینکه کمتر کربن تولید می‌کنید، می‌توانید به حفظ محیط زیست هم کمک کنید.

قیمت مناسب‌تر:

موتورسیکلت برقی قیمت مناسبی دارد و از این جهت می‌تواند برای شما انتخاب بهتری باشد. در کشور‌های خارجی معمولاً مالیات کمتری برای خرید موتور‌ها و خودرو‌های برقی دریافت می‌شود. 

نتیجه‌گیری:

در نهایت اگر دنبال یک موتورسیکلت برقی هستید و این دلایل برای شما کفایت می‌کند، می‌توانید اطلاعات بیشتری در مقاله دو موتور گروه تکتازموتور به نام های موتور برقی E1 و موتور برقی E2  کسب نمایید.

 

 

 

موتورسیکلت برقی